دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

بازدید معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادیدکتر رحیمی شعرباف؛ معاون محترم پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به اتفاق دکتر نیسی؛ مدیر کل محترم دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری از دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی بازدید کردند.

در اوایل روز جمعه مورخ 9 آبان ماه سال جاری، پس از بازدید جامع معاون پژوهش و فناوری و مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت عتف در معیت دکتر مرادی مخلص؛ رییس محترم دانشگاه و جمعی از معاونین و مدیران از آزمایشگاه ها، کارگاه ها، سایت های تخصصی، کتابخانه مرکزی و زیرساخت های پژوهشی دانشگاه، جلسه ای با حضور رییس محترم دانشگاه، میهمانان وزارتی، اعضای هیأت رییسه، امام جمعه محترم شهرستان، معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان و مسئول دفتر محترم نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی در راستای توسعه زیرساخت های امور پژوهشی دانشگاه در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، دکتر حسین مرادی مخلص؛ رییس محترم دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر از معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و هیأت همراه به جهت حضور در دیار و دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی، گزارشی را در خصوص دانشگاه و اقدامات صورت گرفته در حوزه پژوهشی ارائه دادند.

ایشان با چابک خواندن دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی به ظرفیت های شهرستان اسدآباد اشاره کردند و ضمن تقاضای حمایت مالی از امور پژوهشی دانشگاه، آمادگی دانشگاه در جهت تولید علم در راستای تقویت و توسعه ظرفیت های موجود شهرستان اسدآباد را اعلام داشتند.

دکتر مرادی مخلص بیان داشتند با توجه به اینکه دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی مزین به نام نامی بیدارگر مشرق زمین است و ماموریت اصلی آن در حوزه علوم انسانی است و از طرفی افکار ناب سید جمال الدین اسدآبادی در راستای بیداری اسلامی مغفول مانده است، یکی از رسالت های عظیم دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی کار علمی و فلسفی و اشاعه آن افکار ناب در سطح ملی و بین المللی است.

در ادامه دکتر رحیمی شعرباف؛ معاون محترم پژوهش و فناوری وزارت عتف به پایش گزارشات ارائه شده از سمت معاون محترم پژوهش و فناوری دانشگاه پرداختند و از مجموعه مدیریت دانشگاه  و شهرستان اسدآباد توسعه مراکز رشد و فناوری را خواستار شدند، ایشان اضهار داشتند روند توسعه ای علمی، پژوهشی در دید کلان کشوری توسعه مراکز رشد و فناوری است و در حوزه توسعه کمی، اعتبارات قابل توجیه نیست و زیاد صرف نمی گردد. لذا با ایجاد و توسعه مراکز رشد در دانشگاه و شهرستان اسدآباد به سمت ایجاد پتانسیل تبدیل مراکز رشد و فناوری به پردیس علم و فناوری بروید.

دکتر رحیمی شعرباف ضمن توضیحی در خصوص عقاید و افکار سید جمال الدین اسدآبادی و تضرر جامعه اسلامی در عدم بهره گیری از افکار ایشان در کاربرد علوم همراه با احکام و آموزه های دینی، بیان داشتند اگر در سطح کشور میراث پژوهی صورت بگیرد، ماموریت دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی، سیدجمال پژوهی می شود که با توجه به ماموریت دانشگاه در حوزه علوم انسانی، دایر بودن رشته های هم راستا بهترین فرصت است که در صدد ایجاد قویترین مرکز مطالعاتی کشور در خصوص آن سید جلیل القدر در زادگاه و دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی باشید به گونه ای که تمامی پژوهش های صورت گرفته و آثار ایشان در آنجا متمرکز گردد.

دکتر رحیمی شعرباف در ادامه سخان خود بیان داشتند اگر در دو نگاه به دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی بنگریم در گام اول که توسعه کمی و زیرساخت های لازم است این دانشگاه در امکان پاسخگویی به تقاضا خوب عمل کرده است اما در گام دوم که در آمایش آموزش عالی از دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی هم اینگونه انتظار می رود و توفیقاتی هم حاصل شده که مکفی نیست مبحث نخبه پروری و درخشش پژوهشی است. و در این راستا از اعضای هیأت علمی دانشگاه خواستار تولیدات علمی و چاپ مقالات موثر در نشریات بین المللی نیز شدند، در ادامه بیان داشتند در سطح کشور اگر دانشگاه بر تقاضاها و توسعه شهر و منطقه استقرار خود تاثیر نداشته باشد در روند توسعه ای کشور موثر نخواهند بود و هدف آموزش عالی در ایجاد آن دانشگاه شکست خورده است.

ایشان از مسئولین شهرستان و دانشگاه نیاز سنجی شهری و منطقه ای را خواستار شدند که در این راستا رشته های موثر بر توسعه شهرستان و منطقه در دانشگاه تا مقطع دکتری توسعه یابند و رشته های بدون توفیق متوقف گردند، به گونه ای که پژوهشکده ها و گروه های آموزشی و پژوهشی ماموریت محور در جهش کیفیت محصولات و نیازها نقش بسزایی داشته باشند.

در ادامه عبدکوند؛ معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان اسدآباد در خصوص شهرستان اسدآباد و پتانسیل های موجود در آن گزارشی را ارئه کردند و خواستار نگاه ویژه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به امور دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی شدند.

سپس حجت الاسلام و المسلمین حسینی مجد؛ امام جمعه محترم شهرستان اسدآباد ضمن تبریک ایام ماه مبارک ربیع الاول و خیر مقدم به مهمانان، نگاه متخصصانه و ریزبینانه دکتر رحیمی شعرباف در خصوص جامعه علمی و دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی را مورد تحسین قرار دادند و بیان داشتند امید است با همت جامعه علمی کشور و در راس آن وزارت علوم تحقیقات و فناوری دغدغه مقام معظم رهبری و آحاد مردم جمهوری اسلامی ایران در خصوص درجه علمی کشور مرتفع گردد به گونه ای که در سطح بین المللی جهشی چشمگیر داشته باشد و به عنوان کشور اسلامی که دارای افتخار انقلاب اسلامی است در جهات علمی و فناوری نیز در جهان بدرخشد.

ایشان در ادامه در راستای عینیت بخشیدن به انتظارات مسئولین مربوطه از دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی و رسیدن دانشگاه به اهداف والای خود، مساعدت در تثبیت و تقویت این دانشگاه در تمامی حوزه ها بالاخص حوزه آموزشی و پژوهشی را خواستار شدند.


تاریخ: ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ ۱۲:۰۸ | دفعات بازدید: ۸۴۳ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر