دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

"ما می توانیم" در فضای دانشگاه محقق می‌شود/ رییس دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی در همایش ملی حوزه کشاورزی عنوان کرداولین همایش ملی پژوهش‌های جامعه محور در حوزه کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست به میزبانی دانشگاه سید جمال‌الدین اسدآبادی روز سه شنبه دوم شهریورماه مقارن با اولین روز از هفته دولت، به صورت مجازی در این دانشگاه برگزار شد

رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی در افتتاحیه این همایش اظهار کرد: نقشه راه جامعه علمی کشور برگرفته از اسناد بالادستی است چون بیانیه گام دوم انقلاب بوده و در این بیانیه عامل پیشرفت و عزت و کرامت ایران اسلامی "ما می توانیم" تعریف شده و واژه  "ما می توانیم " در فضای دانشگاه قابل محقق شدن است.

حسین مرادی مخلص گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب هفت مبحث مطرح شده که یکی از این مباحث که  مقام معظم رهبری تاکید و توصیه دارند مبحث  علم و فناوری و دانش  بوده ودر بحث علم و دانش، دانشگاه‌ها وارد مباحثی می‌شوند که بر اساس این بیانیه از فضای دانشگاه‌های یک و دو و سه، دانشگاه‌ها وارد نسل دانشگاه‌های نسل  چهارم و یا جامعه محور می‌شوند.

وی افزود: یکی از مباحث مهم که در دانشگاه‌های جامعه محور و نسل چهارم به عنوان مبحث کلیدی و اصلی و زیربنایی مطرح است حوزه کشاورزی ،منابع طبیعی و محیط زیست است.

رییس همایش در ادامه اظهار کرد: پس از گذشت ۱۰ سال از تأسیس دانشگاه، اولین همایش ملی "پژوهش‌های جامعه محور در کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست" با ارائه سخنرانی‌های کلیدی و پژوهش‌های انجام شده به صورت سخنرانی و پوستر و برگزاری کارگاه آموزشی اکنون آماده برگزاری است که در این رویداد علمی-پژوهشی، 140 مقاله از طریق سامانه به ثبت رسید و از میان مقاله‌های دریافتی، 130 مقاله مورد پذیرش هیات داوران قرار گرفت که تعداد 36 مقاله بصورت سخنرانی و مابقی بصورت پوستر ارائه شدند. در این همایش برای سخنرانان در سه پنل جداگانه فضای تبادل اطلاعات در بستر مجازی با حضور اساتید و داوران متخصص فراهم شده است.

در ادامه دکتر هاجر مریخ پور؛ دبیر علمی همایش و آقایان دکتر مهدی کاکایی، دکتر پرویز الماسی و دکتر مهرداد رسولی از اساتید این حوزه به عنوان سخنرانان کلیدی به ارائه پرداختند و در پایان دکتر حبیب شهبازی گیگاسری؛ دبیر اجرایی همایش ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری همایش بیانیه پایانی را قرائت کردند.


تاریخ: ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ ۱۶:۰۶ | دفعات بازدید: ۲۰۱ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر