دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

پیام تبریک سرپرست دانشگاه به مناسبت روز دانشجودکتر صادق خزل پور، سرپرست دانشگاه به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو پیامی را صادر نمودند متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بدون تردید، شانزدهم آذر از فرازهای سرنوشت ساز در تاریخ معاصر ایران به حساب می آید که حامل پیام حرکت به سمت اجتماع رو به بهبود می باشد. در حافظۀ تاریخی ایرانیان، روایت گر و بازگوکنندۀ روز دانشجو و دانشگاه، روز انسان‌های فرهیخته و بالنده، روز استقلال طلبی و بیداری دانشجو، روز آزادی خواهی و عدالت طلبی و روز ایستادگی دانشجویان در برابر استکبار، استعمار، استبداد، عقب ماندگی، تبعیض و فساد است. شانزدهم آذر تجلی روز طلوع اندیشه‌ های نو، روز اندیشه های آگاهی بخش و رهایی بخش و روز اندیشه‌ های ناب و مانا می باشد. همینطور در تقویم سیاسی ایران نماد کنشگری، خودآگاهی، خردگرایی و بصیرت و سمبل دفاع از هویت دینی و ملی به شمار می آید. در فضای مملو از یأس و ناامیدی و سرخوردگی اجتماعی پسا-کودتای 1332، دانشجویان و آن سه قهرمان، با قامتی استوار ایستادند، وجوه ناصواب حکمرانی را برای همگان عیان نمودند، به بهترین نحو ممکن، افق‌گشایی آینده را ترسیم کردند، به مثابه نبض بیدار جامعه و همراه و همگام با ملت دریچه ای از امید را گشودند، و مژده ای از آیندۀ بهتر را به ایرانیان دادند. در نهایت این حرکت آزادی بخش، ملی و مذهبی به 22 بهمن 1357، روز تحقق آزادی، استقلال و استقرار جمهوری اسلامی در این آب و خاک پر گهر منجر شد.

در تاریخ معاصر ایران، دانشجویان به مثابه چشمه جوشان جویندگی و یابندگی، فخر و افتخار فرهنگ ایران زمین، ذخیره و گنجینه ارزشمند فردای ایران هستند. دانشجویان از یک طرف بواسطۀ تولید علم و تولید قدرت، بهاری‌ترین روزهای عمر خود را وقف تحقق عزت بخشی، عزت آفرینی، امید بخشی، امیدآفرینی، سرافرازی و سربلندی میهن می کنند؛ و از طرف دیگر با شور و نشاط خود، روحیۀ آزادی خواهی و استقلال طلبی را در پیکرۀ جامعه، جاری و ساری می نمایند. همچنین دانشجو به عنوان روح منتقد، وجدان بیدار و الگوی ممتاز جامعه به حساب می آید که تمام دغدغه و اندیشۀ او سامان جامعه، توسعه و اقتدار مردم و کشور است. دانشجویان به عنوان پرچم افتخار و سربلندی کشور و سفیران عشق به میهن و دانش، امید، ترویج ادب، اخلاق، ایمان و معنویت، خردورزی، آزادی و احترام به کرامت انسانی در جغرافیای پهناور ایران بزرگ هستند.

اینجانب به نمایندگی از جامعۀ دانشگاهی سیدجمال الدین اسدآبادی، فرا رسیدن مشعل پر فروغ شانزدهم آذر، روز دانشجو را به دانشجویان عزیز تبریک و تهنیت عرض نموده و از ایزد منان، آرزوی موفقیت و نیک بختی دانشجویان به عنوان سازندگان سعادت ملت و کشور را مسالت می نمایم. امید است دانشجویان به عنوان نیروهای پیشران کشور، مثل همیشه با تولید علم و دانش، کارآفرینی، نوآوری و خلاقیت خود زمینۀ ترقی، بالندگی و جهش کشور را فراهم آورده و همانند بنیانی مرصوص و سدی پولادین مدافع هویت دینی و ملی ایران عزیز و آرمان های بلند و حضرت امام خمینی(ره) و حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) باشند. 

دکتر صادق خزل پور

سرپرست دانشگاه


تاریخ: ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ ۱۰:۰۹ | دفعات بازدید: ۵۲۳ بازدید
نظراتثبت نظر