دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

پیام رئیس دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی به مناسبت فرا رسیدن ماه محرمدکتر حمید گودرزی افشار، طی پیامی ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ماه محرم، ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و یاران با وفایش را تسلیت گفتند.

" اگر فداکاری بزرگ حسین‌بن‌علی علیه‌السلام نمی‌بود که این فداکاری، وجدان تاریخ را به کلی متوجه و بیدار کرد در همان قرن اول یا نیمه‌ قرن دوم هجری، بساط اسلام به کلی برچیده می‌شد. " مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)

محرم یادآور بزرگ ترین حماسه تاریخ و زیباترین جلوه عشق و ایثار و دین است که بر پایه ایمان استوار به خدا، ظلم ستیزی، آزادی و آزادگی رقم خورد. حماسه سرخ عاشورا، نمایش دهنده حماسه آزادگان و راست قامتان تاریخ است که در راه دین و اعتقاد الهی و راستین خود، مجاهدانه جان خویش را در طبق اخلاص گذاشتند.

آن اسوه های عشق و آزادگی، ایستادگی و مقاومت را معنا کردند و الگوی آزادگان، زنده دلان و نیک سیرتان جهانیان شدند، به طوری که الگوی شهادت و شهادت طلبی ایرانیان در انقلاب شکوهمند اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و همینطور جوانان مدافع حرم از رویش های عاشورا در عصر حاضر هستند، چه زیبا امام خمینی (قدس سره الشریف) می فرماید: انقلاب اسلامی ایران پرتویی از عاشورا و انقلاب عظیم الهی آن است.

اینجانب به نمایندگی از جامعه دانشگاهی سید جمال الدین اسدآبادی، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ماه محرم، ایام شهادت فرزند پیامبر(ص)؛ حضرت أبا عبدالله الحسین(ع) و هفتاد و دو تن از یاران باوفایش، از ایزد منان خواستارم عزاداری ها و سوگواری های همه دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام به ویژه مردم شهید پرور شهرستان اسدآباد و اعضای محترم جامعه دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی، مورد قبول درگاه حق قرار گیرد.

 

دکتر حمید گودرزی افشار


تاریخ: ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ ۱۷:۰۵ | دفعات بازدید: ۲۴۸ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر