دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

برگزاری میزگرد با عنوان نقش جنگ روایت ها در رویدادهای پیش روبه گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه، میزگرد " نقش جنگ روایت ها در رویدادهای پیش رو " برای اعضای هیات علمی و یاوران علمی، به همت بسیج اساتید دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی و با تدریس آقای حسین ربیعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه، میزگرد " نقش جنگ روایت ها در رویدادهای پیش رو " برای اعضای هیات علمی و یاوران علمی، به همت بسیج اساتید دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی در روز یکشنبه بیست و هشتم آبان ماه سال جاری در سالن شهید سلیمانی دانشگاه برگزار شد. مدرس این دوره آقای حسین ربیعی مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه انصار الحسین استان همدان بود. در ابتدای این جلسه آقای ربیعی ضمن تبریک میلاد با سعادت زینب کبری(س) بنیان گذار جهاد تبیین و جنگ روایت ها، به بیان تاریخچه جنگ روایت ها که در دوران معاصر توسط اندیشکده رند کالیفرنیا شکل گرفته، پرداختند. جنگ روایت ها، در سال 2012 جزء سند اصلی سیاست خارجی آمریکا قرار گرفت و از سال 2018 به عنوان مبنای دکترین سیاست خارجی این کشور مطرح گردید. پایه اصلی این نظریه آن است که قدرت اصلی هر کشوری در این است که بتواند روایت خود را به عنوان روایت برتر به مردم جهان بقبولاند. پس از آن به راهبردهای امپراتوری دروغ و جنگ روانی، رسانه ای و شناختی در جریان اغتشاشات سال گذشته علیه ایران پرداخت. با وجود این، آنها در این جنگ ترکیبی، به هدف اصلی خود نرسیدند چرا که نتوانستند ملت ایران را با خود همراه سازند. افزون بر این، مصداق هایی از بازخوانی دروغ‌ها و روایت بی‌اعتبار شدن جریان امپراتوری دروغ و غلبه روایت انقلابی مردم بر روایت دشمن و شکست جنگ ترکیبی آمریکایی-صهیونیستی علیه ایران پرداختند.

در ادامه آقای حسین ربیعی مدرس دوره، به مسائل روز یعنی عملیات غرور آفرین طوفان الاقصی پرداختند و افرودند: این عملیات هیمنه شکست ناپذیری نظامی و شکست ناپذیری امنیتی رژیم جعلی اسرائیل را در هم شکست و تصویرسازی‌های امپراتوری رسانه ای رژیم صهیونیستی به‌یکباره فروریخت. افرون بر این، تجمعات و تظاهرات بی شمار در شهرها و پایتخت های مختلف جهان، بیش از پیش این رژیم جعلی را بی آبرو نموده است. همچنین گزاره های جعلی تمدن غرب نظیر حقوق بشر، آزادی بیان و دموکراسی را در پیش چشم جهانیان رسوا نموده است. در انتها افزودند: نتیجه این جنگ هر چه باشد، چیزی جزء شکست مفتضحانه رژیم جعلی اسرائیل و آمریکا و انگلیس نیست. شاهد این امر آنکه، در روز اول طوفان الاقصی، 68 هزار نفر از اسرائیلی ها به آوارگی و چادرنشینی روی آورده اند و بنا بر آمارهای موجود، حدود 1 میلیون نفر سرزمین های اشغالی  را ترک کرده اند. در نهایت، اساتید و یاوران علمی به بیان پرسش های مختلف در رابطه با موضوع این میزگرد پرداختند و مدرس دوره به آنها پاسخ دادند.

 


تاریخ: ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ ۱۵:۰۸ | دفعات بازدید: ۱۲۰ بازدید

برچسب ها: بسیج اساتیدنظراتثبت نظر