دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

پیام تبریک رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی به مناسبت میلاد حضرت زینب و روز پرستاربه گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه، آقای دکتر صادق خزل پور رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی، با صدور پيامی سالروز ولادت حضرت زينب(س) و روز پرستار را تبريك گفتند. متن پیام به شرح زیر است:

"  امروز پرستاران در چشم مردم از همه عزیزتر و از همیشه عزیزتر و شرافتمندتر هستند. پرستار فرشته رحمت بیمار است" مقام معظم رهبری

 

در تاریخ، حضرت زینب(سلام الله علیها)، نماد اقیانوس عظیم صبر، آرامش، مقاومت و تحمل و همچنین قله بلند خردمندی و تدبیر و به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، " علوّ مرتبه‌ زن و عظمت قدرت روحی و عقلانی و معنوی زن " است. نام حضرت زینب کبری (س)، مزیّن و مشرّف به جهاد تبیین، جهاد روایت، الگوی بی‌بدیل جامعه پرستاری و روز پرستار است. در اهمیت کار پرستارن همین بس که در روایت آمده است: " كسى كه بر سر بيمار مى‏رود، مثل كسى است كه در رحمت الهى غوطه ‏ور مى‏شود". پرستاران با کاهش آلام بیماران، زیباترین مناظر زندگی را برای انسان‌ها ترسیم و نمایش می دهند. پرستاران، مدافعان سلامت و تسکین دهنده رنج، درد، ناله‌ها و بی‌خوابی‌های بیماران هستند. فداکاری و خدمت پرستاران به ملت ایران در مقاطع گوناگون نظیر دوران دفاع مقدس، تحریم و کرونا و بلایای زیست محیطی نظیر زلزله، برای همیشه در تاریخ و وجدان عمومی ملت ایران، ثبت خواهد بود و مردم قدرشناس و قدردان آنها خواهند بود.
اینجانب میلاد باسعادت حضرت زینب(س) و بزرگداشت مقام پرستار را به همه پرستاران، این فرشتگان رحمت و مونس لحظه‏ هاى درد و رنج بیماران، غمگسار و نوازشگر و آرامش بخش بیماران و نیازمندان، تبریک عرض می کنم. به نمایندگی از جامعه دانشگاهی سیدجمال الدین اسدآبادی، مراتب تقدیر و سپاس خود را از ایثار، فداکاری، جانفشانی و تلاش‌های ارزنده، این قشر شریف و مهربان به ایران عزیز اعلام می نمایم و از درگاه پروردگار هستی بخش، برای آنها آرزوی نیک‌‌روزی و خوش عاقبتی و سعادت دنیا و آخرت را دارم.

 

صادق خزل پور
رئیس دانشگاه


تاریخ: ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ ۰۹:۰۸ | دفعات بازدید: ۵۱ بازدید
نظراتثبت نظر