دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

پیام ریاست دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی در محکومیت تحریم بسیج دانشجوییبه گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه، دکتر صادق خزل پور رئیس دانشگاه، در پیامی تحریم بسیج دانشجویی را محکوم کردند. متن این پیام بدین شرح است:

يُرِيدُونَ أَن يُطْفِؤُواْ نُورَ اللّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللّهُ إِلاَّ أَن يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ(آیه 32 سوره توبه)

 بسیج دانشجویی از یک طرف، نماد جهاد علمی، استقلال فرهنگی و خنثی سازی تحریم های ضد انسانی استعمارگران نوین است؛ چرا که با تأسیس ده‌ها شرکت دانش بنیان، نقش آفرینی علمی و عملیاتی در دوران کرونا و دفاع از ارزش های تمدنی ایران، به بهترین شکل ممکن از استقلال علمی و فرهنگی کشور صیانت کرده اند. از سوی دیگر، با پرپایی هزاران اردوی جهادی و انجام پروژه های عمرانی و سازندگی در جغرافیای پهناور ایران، رسالت اجتماعی و انسانی خود را در قبال مردم و به خصوص محرومان به خوبی انجام داده و خواهد داد. از این رو، آنها یکی از مهمترین عناصر تحقق "ایران قوی" به شمار می آیند. بر همین اساس، امروزه راهبرد دشمنان بر تضعیف این نیروی اقتدار بخش کشور متمرکز شده و تحریم های ضد حقوق بشری اتحادیۀ اروپا، در همین خط قابل تفسیر می باشد.
با وجود این، بسیج دانشجویی، این تحریم را به مثابه یک مدال ارزشمند در کارنامۀ پرافتخار خود می‌داند و با انگیزه ای مضاعف در مسیر روشن خود حرکت خواهد نمود. بدون تردید آنها مثل همیشه در شناخت فرزندان صدیق خمینی کبیر و سربازان رشید امام خامنه ای(مد ظلله العالی)، دچار خطای محاسباتی شده‌اند. چرا که کینه و عداوت، اخم و لبخند دشمنان، کوچک ترین تردیدی در فکر و ارادۀ بسیجیان عزیز در دفاع از وطن و مردم نخواهد کرد. بلکه بر عکس، ارادۀ آنها را در مسیر "تولید علم، تولید قدرت و تولید منزلت" برای ایران عزیز، مصمم تر خواهد کرد. دشمنان باید بدانند که بسیج تجسم و نماد یک نیروی با اخلاص، ولایتمدار، مردم مدار و وطن دوست است که، جان و جهان خود را تقدیم دفاع از منافع ملی کشور کرده است. همان‌ها که هر گاه خطری متوجه ایران عزیز است، پیش قراولان تقدیم عزیزترین دارایی خود یعنی جان آگاه شان هستند. به خاطر این فداکاری ها، پیوند قلبی و عاطفی گسست ناپذیری بین مردم و بسیج ایجاد شده است.
اینجانب به نمایندگی از جامعۀ دانشگاهی سیدجمال الدین اسدآبادی، ضمن محکومیت شدید این اقدام شنیع اتحادیه اروپا و شیطان بزرگ امریکای جنایتکار، از جوانان مومن و سرافراز بسیج دانشجویی می خواهم که مثل همیشه و با شتاب بخشیدن به خدمات اجتماعی، رسانه ای و علمی، پژوهشی و فناورانۀ خود، مشتی محکم بر دهان تحریم کنندگان بکوبند. بدون تردید حرکت شتابان در این مسیر ملی و اسلامی، بهترین پاسخ و مجازات برای تحریم کنندگان است. از خداوند متعال، عزت و سرافرازی روزافزون بسیجیان عزیز را مسئلت می نمایم.صادق خزل پور
رئیس دانشگاه


تاریخ: ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ ۱۹:۰۳ | دفعات بازدید: ۴۱۵ بازدید
نظراتثبت نظر